İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Terk edilme şemam tetiklendi

Merhabalar, 27 yaşında kamu çalışanı bir bayanım.Anladigim kadarıyla bağımlılık şeması ve terk edilme şeması olan biriyim.Asiri korumacı anne babayla yetiştim ve hiçbir şekilde bu zamana kadar sorumluluk yüklenmedi üzerime benim yerime hep onlar düşündü.Bugune kadar bir ilişkim oldu iki flortum oldu.Bunlarin hepsi de terk etmeye meyilli adamlardi.En son olarak bir asker ile görüştüm ve şuanda Suriye'ye gitti.Gitmeden önce görüştüm kendisini bekleyeceğimi yeter ki beni bırakmanasini söyledim.Ciddi bı ilişki istemedgini yurutemeyecegimizi söyledi.Yedi aydır onu bekliyorum ne bir mesaj attım ne aradı.Dogum gününde hediye aldım vermek için çağırdım gelmedi.Buna rağmen son gün gittim görüştüm onunla 10 saat birlikte vakit geçirdik.Onun da bana karşı hislerini olduğunu düşünüyordum ama o bana karşı duygusal bişey hossedemedgini hiçbir zaman umut vermedgini söyledi.Kendimi çok değersiz kullanılmış yani duyguları kullanılmış hissettim.Su anda gittiği için kendimi kötü hissediyorum napabilirim
Tarih : 23.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, hayatımıza birilerini alabiliriz, birilerini sevebiliriz ve bunun bazen bir sonu olabilir. Sizin sevginiz devam etse bile karşı tarafın bitebilir. Böyle durumlarda karşı tarafın fikrine saygı duymak, onu bu fikriyle yalnız bırakmak en doğrusudur. Siz duygularınızın kullanıldığını düşünüyorsunuz, fakat karşı taraftaki insan size duygusal anlamda bir şey hissetmediğini, ondan duygusal olarak bir şey beklememenizi bir çok kez söylemiş aslında. Bazen olaylara tek taraflı değil de karşı tarafında açısından bakmak gerekir. Siz onun yerinde olsaydınız, ne yapardınız? Duygusal anlamda bir şey hissetmediğiniz bir insan sizi arasaydı, hediye alsaydı, görüşmek isteseydi, tepkiniz nasıl olurdu? Bunları biraz düşünün ve anladığım kadarıyla kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadınsınız. Birine bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Siz özgürlüğünüzü özgür bırakın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi