İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Terkedilme korkusuna karşın aniden uzaklaşma isteği

Merhabalar. İnsanların beni bırakacaklarına karşı sebepsiz bir endişe duymaktayım. Kafamda buna yönelik senaryolar kuruyor, en ufak şeyleri düşünüyorum. Bu dönemde üzerimde insanlara aşırı bir bağlılık durumu söz konusu oluyor. Lakin çok ufak detaylar ya da kendi oluşturduğum kuruntulara bağlı olarak aniden o kişiden uzaklaşma içgüdüsü çok güçlü bir şekilde beliriyor. Bu kişinin iyi ya da kötü olmasıyla, yakın ya da uzak olmasıyla bağlantılı olmuyor ve neredeyse herkese karşı bunu hissediyor ve asla önüne geçemiyorum. Telefonlara cevap vermiyor, hiçbir açıklama yapmıyorum. İnsanlara dair fikrim aniden değişiyor. Lakin bu dönemde dahi o kişilerin beni bırakıp gidecekleri korkusuyla birlikte çelişkili duygu durumları yaşıyorum. Sık sık ruh hali değişimleri yaşıyorum. Yaşadığım bu durumların üzerimde bıraktığı etki dolayısıyla depresyon tedavisi görüyorum. Bu ani ruh halleri, terkedilme korkusu ve aniden uzaklaşma, insanlarla ilgili fikrimin değişmesinin nedeni ne olabilir?
Tarih : 25.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Bunu tetikleyen ne ise ancak seanslarla anlaşılabilir, bizimle görüşmeniz mümkün ise bunu değerlendirmenizi tavsiye ederim. Ve depresyon tedavisi gördüğünüzü söylediniz, bu tedaviyi uygulayan doktorla görüşüp ona da bu düşüncelerinizi anlatmanız gerekiyor.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi