İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Tırnak yiyorum

Merhabalar ben küçük yaştan beridir tırnak yiyorum. Yaşım 18, neredeyse 19 olacağım ve arkadaşlarımla buluşurken ellerimi hep saklıyorum. Küçükken biraz büyük travmalar yaşadım. Annemle babam fiziksel şiddet uygularlardı birbirlerine şuan araları çok iyi olsa da eski olayları normal olarak unutamıyorum. Bunu yanında başka sorunlarım da var benimle iletişime geçerseniz çok sevinirim üniversite hocamla konuştum bu durumu arkadaş gibiyizdir sağ olsun psikoloğa danış dedi. Bende sizlere sordum nasıl kurtulabilirim bu tırnak yeme sorunundan? Acı ojeler denedim bir çok yolu denedim ama bırakamıyorum.
Tarih : 29.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle bu davranışa neden olan olayı bulmamız gerekir çünkü genellikle bu davranışın altında yatan sebepler psikolojik rahatsızlıklar olabiliyor. Bunun için sayfamızda uzman arkadaşlarımızdan yardım almanızı öneririm. Bu zamana kadar tırnak yeme davranışının yerini doldurabilecek kendinize ilgi alanınıza uygun bir aktivite bulabilirsiniz. Başka bir aktiviteyle ilgilenmek, tırnak yemeyi unutmanıza yardımcı olabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi