İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Uzun süre antidepresan ve uyku ilacı kullanmak.

Annem için yazıyorum.Annem şu an 43 yaşında 23 yaşında bipolar teşhisi konuldu.Hiç ara vermeden antidepresan ve uyku ilacı kullanıyor.Bazı dönemlerde rehabilitasyon merkezinde de tedavi gördü.Artık düşünme yetisinin olmadığını da söylüyor.Hiç arkadaşı yok ve çok içine kapanık birisi.Her ne kadar arkadaş edindirmeye çalışsak da kimseyle konuşmuyor.Sorularım ise uzun süre ilaç kullanması vücudunu çok olumsuz etkiler mi? İlaçları sürekli kullanması farklı bir duruma yol açar mı? İnternette D3 vitamini ve k2 vitamininin depresyonda çok etkili olduğu söyleniyor sizce doğru mu? Bu durumdaki kişilere siz ne önerirsiniz?
Tarih : 05.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ilaç ile ilgili hekimi anneniz için uygun tedaviyi uyguluyordur. Psikologlar olarak bu konu ile ilgili eğitim ve yetkimiz yok. Bu nedenle dilerseniz başka bir hekime de tedbir amaçlı gösterebilirsiniz. Bunun haricinde günlük yapacağı 20-25 dklık yürüyüşler antidepresan kadar etkilidir ve vücuda giren oksijen miktarını artıracağından serotonin seviyesini de yükseltecektir. Psikoterapi desteği izolasyonunu kırmak adına yardımcı olabilir. Kendini ifade etmesi konusunda açılmasını sağlayabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi