İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Varoluş problemi meaningful life'dan uzak bir hayatta yaşam mücadelesi

Psikoloji öğrencisiyim ve hayatım keskin virajlarla dolu ve gerçekten tutunamıyorum 10 gün sonra vizelerim başlıyor ve daha hiçbirine bakmadım. Alana dair hiçbir çalışma yapmıyorum. Ne bir makale okuması, ne bir ders tekrarı hayallerle yaşayıp hayallerle uyanıyorum. Belki de hayallerle ölüyorum demeliydim. Psikoloji bölümünü seviyor muyum ondan bile emin değilim ama psikolojiyle ilgili bazı konularda heyecan duymayı başarabildim. Biliyor musunuz? Okuduğum üniversite hiçbir şey vaat etmiyor ve geleceğim hiçlikten daha kötü... Şimdi bunun için yks'ye hazırlanıyorum evet şaka değil. Bir yanda elimde ayt matematik kitabı diğer yanda vizelerin derin kaygısı... günlük yaşantım bundan ibaret imkansıza yakın bir hedef koydum kendime eğer tutarsa belki yurt dışına giderim diye hayaller kuruyorum. Orada her şey daha iyi olur mutlu olurum diye düşünüyorum ama bunun kesin bir çözüm yöntemi olup olmadığı konusunda emin değilim. Odamda dört duvar arasında yarim saat gidip gelmeler başarırsam bu olur başarırsam şu olur ama olmazsa da ne olur ki ne yaparsam hayatım iyi bir noktaya gelir kpss çalışıp atanmak için çalışmak mı? Umut gerçekten de kötülüklerin anasıdır. İşkenceyi uzatıyor. İnsanlar ne umutlar uğruna işkencelerini ızdırablarını uzatıyor. Benimki de bu sanırım kısaca gören olursa şunu sormak isterim. Şimdi ne olacak?
Tarih : 10.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Anladığım kadarıyla geleceğinizi net olarak planlayamamak sizde ağır bir stres yaratmış. İlgi alanlarınızı, yeteneklerinizi keşfetmek, kariyer planlaması yapmak size fayda sağlayacaktır. Eğer bu süreçte benimle birlikte yol almak isterseniz sistem üzerinden çevrimiçi olduğum saatlere bakarak sizin için de uygun bir gün ve saate randevu oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi