İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yaşadığım kötü anıyı unutamıyorum

Merhaba.. geçen sene biriyle(erkek) arkadaşlık etmek üzere buluşmuştum. Ancak karşı tarafın isteğim dışında bana dokunmasına maruz kaldım. Daha önce hiçbir erkekle yakından temasım olmamıştı. Bana dokunmasından rahatsız olmama rağmen buna tepki gösteremedim. Bunun suçluluğunu taşıyorum hala üzerimde. 3 temmuzda olmuştu bu olay fakat hatıramda tekrar tekrar canlanarak daha da rahatsız edecek hale geldi. Hafıza silme yolları gibi seçenekleri araştıracak düzeye geldim. Bu konuda gerçekten çaresizim. Ne yapabileceğimi nasıl başa çıkabileceğimi bilmiyorum. Hayatımdaki bu iğrenç olayı nasıl kabul edilebilir şekle sokacağım yardımlarınızı rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
Tarih : 25.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Amine Güzel

Merhabalar, Öncelikle sizi böylesine rahatsız eden bir süreç yaşamış olmanızdan dolayı üzüntünüzü paylaştığımı bilmenizi isterim. Hayatta maalesef bu gibi; bize iyi gelmeyen, belki hiç yaşamamış olmayı dilediğimiz kimi olaylar deneyimleyebiliyoruz. Belki seçimlerimizle her zaman ne yaşayacağımızı, ne hissedeceğimizi yahut nasıl davranacağımızı garanti altına almak mümkün olmasa da; 'Psikoterapi' yaşadıklarımızın bizi nasıl etkileyeceğini şekillendirmemizde en etkili yöntemdir diyebilirim. Hafıza silme gibi güvenilir ve kullanışlı olmayan yöntemlerdense; düşüncelerinize, hislerinize ve davranışlarınıza yöneldiğiniz güvenilir ve etkin bir psikoterapi sürecine girerek rahatsızlığınızı gidermenizi öneririm. Bu anlamda bir destek planınız olursa, bu sürecinizde size seve seve eşlik edebilirim. Sevgi ve saygı ile, Uzm. Psk. Âmine Güzel

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi