İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yaşım 18 ciddi anksiyete bozukluğum var ne yapacağımı bilmiyorum

Sosyal ortamlara giremiyorum, toplu taşıma araçlarını kullanamıyorum, çoğu kez durduk yere endişelendiğim için sosyalleşemiyorum ve hatta sosyalleşemememi bile dert haline getiriyorum. Utanma problemim var toplu ve bilmediğim ortamlara girdiğim zaman(başka bir sınıf mesela) bana baktıklarını düşünüp kızarıyorum ve hatta böyle düşünmem daha da kızarmama neden oluyor. Kimi zamanalarda durduk yere çok huzursuz olabiliyorum, hiç bir şey yokken canım sıkılıyor ve her şeyden uzaklaşmak istiyorum. 7 yaşımdayken astımdan dolayı 1 ay kadar hastanede kaldım okula da gidemedim. Bu konuyu ailemde dahil kimsenin bilmesini istemiyorum kendi başıma halletmek istiyorum ve kimseye bundan bahsedemedim. Bunu atlatmam için ne yapmalıyım?
Tarih : 05.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Yasemin Altındağ

Merhaba, Sosyal ortamlara girdiğiniz zaman neler düşünüyorsunuz? Ne zaman başladı herhangi bir olay mı sebep oldu diye sorular sormak istedim size. Bu bir süreç kademe kademe bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Detaylı bilgi sağlamamız için lütfen bizlerle iletişime geçin.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi