İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

yemek hayatımı mahvediyor.

Doyduğumu hissetmiyorum. Yüksek miktarda yemek yiyorum. Fakat zayıf da olmak istiyorum kendimi aç bırakıyorum. Canım tabak tabak deli gibi yemek istiyor hayallerini kuruyorum. Napıcam bilmiyorum. Kendimi suçlu hissediyorum. Kusmak istiyorum ama yapamıyorum. Ne yapmalıyım?
Tarih : 31.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Tuğçe Melis İleri

Kendinizi aç bırakırsanız bir süre sonra dayanamazsınız ve birden diyeti bırakıp çok aşırı yemeye başlarsınız. Bu yüzden kendinizi aç bırakmak çözüm değil. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme tarzını benimseyerek hem doyana kadar yiyip hem de kilo kontrolünü sağlayabilirsiniz. Buna başlamak için öncelikle diyet ve kilo ile ilgili yanlış algılarınızı düzeltmemiz gerekiyor, sonrasında sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşmak çok daha kolay olacaktır :)

Psikolog

Nil Topaloğlu

Ne zamanları canınız böyle yemek istiyor? O sırada hayatınızda neler oluyor. Genelde hangi durumlarda hangi duyguyla bu davranışınız artıyor bunları gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanında bir psikiyatriste ve yeme alışkanlığınız için de bir diyetisyene görünmeniz yararlı olacaktır.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar ben uzman klinik psikolog Gizem Turgut. Anladığım kadarıyla çok yemek yemek sonrasında suçluluk hissetme gibi bir kısır döngünün içindesiniz ve bununla tek başınıza baş etmekte zorlandığınız için bir uzman desteğine ihtiyacınız var. Eğer bu konuyu benimle birlikte çalışmak isterseniz çevrim içi olduğum zamanlar için randevu oluşturmanız yeterli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi