İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yemek yiyemiyorum

15 kilo verdim neredeyse. Yemek yiyemiyorum canım yemek yemek istemiyor bazen yemeye çalışırken öğürüyorum ve kendimi yemeye zorlarken sürekli fiziksel olarak sallandığımı farkediyorum. Midem aç hissediyor bazen ama 2 3 lokmada kesiliyorum yemek bana işkence gibi geliyor. Ve asla böyle bir insan değildim yemeği seven ve kilo alan biriydim son bir senedir başımda böyle bir sorun var
Tarih : 22.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle sizi yemek yememeye iten nedeni bulmak önemlidir çünkü bu psikolojik problem olmasının yanı sıra önemli olarak bir sağlık problemidir. İştah kaybının nedenleri metabolik problemler veya kronik rahatsızlıklar da olabilir. Bunların yanı sıra, dış görüntünüzü beğenmemenizden kaynaklı özgüven eksikliği, size karşı olan ebeveynleriniz tutumları, duygusal olarak kendinizi mutlu edememeniz de iştah kaybına neden olabilir. Nedenini bulmak için hem bir doktora hem de sitemizdeki uzmanlara başvurarak önlem almanızı ve en önemlisi kendinizi sevmeye başlamanızı dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi