Çocuk ve ergen terapisi için seçebileceğiniz psikolog tavsiyeleri, psikolog yorumları ve online terapi ücretlerini buradan görebilirsiniz.

Yasemin Altındağ Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Psikolog
Profil
İstanbul Ticaret Üniversitesi
409₺
Sesli
30dk
429₺
Görüntülü
30dk
Beyza Bardakcı Gürül Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Uzman Psikolog
Profil
Çukurova Üniversitesi
459₺
Sesli
30dk
479₺
Görüntülü
30dk
Eren Artun Ergül Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Psikolog
Profil
Ege Üniversitesi
559₺
Sesli
30dk
579₺
Görüntülü
30dk
Yiğit  Avuloğlu  Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Psikolog
Profil
Mef Üniversitesi
399₺
Sesli
30dk
399₺
Görüntülü
30dk
Halim Ediz Demirhan Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Uzman Klinik Psikolog
Profil
İstanbul Bilim Üniversitesi
549₺
Sesli
30dk
599₺
Görüntülü
30dk
Şebnem Ulutürk Profil Fotoğrafı
Meşgul
4
Uzman Klinik Psikolog
Profil
Girne Amerikan Üniversitesi
449₺
Sesli
30dk
469₺
Görüntülü
30dk
Şebnem Akı Karaoğlu Profil Fotoğrafı
Meşgul
5
Uzman Psikolog
Profil
Ankara Üniversitesi
599₺
Sesli
30dk
699₺
Görüntülü
30dk
Çocuk ve ergen terapisi

Çocuk ve Ergen Terapisi Nedir?

Çocukların ve 18 yaşından küçük ergenlerin psikolojik bir rahatsızlığa sahip olması veya travmatik bir olay yaşaması ve bu tarz bir süreçten geçmesi durumunda uygulanan ya da ruh hallerini düzenlemek, psikolojik gelişimlerini takip etmek gibi amaçlarla başvurulan terapi türüdür.

Çocuk ve ergen terapisi

Çocuk ve Ergen Terapisi Ne İşe Yarar?

Çocuk ve ergen terapisinin başlıca yararı, danışanın çocukluk veya ergenlik döneminde yaşayacağı ruh hali bozukluklarının ve davranışlarındaki uyumsuzluğun çözümlenmesini sağlamasıdır. Ayrıca psikolojik bir rahatsızlığa sahip çocuk veya ergenlerde de büyük faydalar sağlamaktadır. Aynı zamanda çocuk veya ergenin travmatik bir olay yaşaması durumunda terapiye başvurulması, bu travmatik olayın hem şu an için etkilerinin azalması hem de gelecek hayata yansıyacak olumsuz etkilerin hafifletilmesi açısından oldukça faydalıdır.

Çocuk ve Ergen Terapisinden Kimler Faydalanabilir?

Çocuk ve ergen terapisinden; travmatik bir süreçten geçenler, hiperaktivite bozukluğu veya şiddetli derecede odaklanma problemine sahip, herhangi bir psikolojik rahatsızlığı olan; davranış bozukluğu ya da uyumsuz davranışları sıklıkla gösteren kişiler, yüksek sınav kaygısı çeken kişiler, iletişim problemine sahip olan kişiler ve özellikle ergenlerde öz güven problemi olanlar, arkadaş problemleri yaşayanlar ve genel olarak çocuğunun ruh halini denge ve uyum içinde tutmak isteyen anne babalar faydalanabilir.

Çocuk ve Ergen Terapisi Kaç Seans Sürer?

Çocuk ve ergen terapisinde seans sayısına danışan, psikolog ve kimi zaman ebeveyn ortak karar verecektir. Bu karar alınırken; terapi sürecinin işleyişi, sürecin verimi, danışanın bireysel istek ve ihtiyaçları, psikoloğun görüşü ve danışanın yaşadığı problemin şiddeti gibi bazı faktörler göz önüne alınır.

Çocuk Ve Ergen Terapisi Online Olur Mu?

Çocuk ve ergenlerde ekrana bağımlılık ve asosyallik oldukça sık karşılaşılan problemlerdir ve bunlar çocuğu yüzyüze terapiye ikna ederken zorluk çıkarabilir. Bu tarz asosyallik ya da ekran bağımlılığı yaşayan çocuğunuzu online terapiye ikna etmek yüz yüze terapiye ikna etmekten çok daha kolay olacaktır. Ayrıca çalışan bir ebeveyn olmanız durumunda da online terapi büyük bir kolaylıktır. Ücretlerin yüzyüze terapiye göre daha makul olması, yer sorununun olmaması ve ulaşılabilirlik de online terapinin diğer önemli faydalarındandır.