İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

aile baskısı

ailem bana sürekli psikolojik baskı yapıyor ve bu durumdan artık geceleri uyuyamıyorum gözlerim kan çanağına döndü her ergen gibi bende kendime bakmak istiyorum kendime zaman ayırmak en ufak bir sivilce maskesi yaptığımda senden 1 bok olmaz diyorlar ve çok fazla üzülüyorum heves ettim ilk defa rimel sürdüm aklı artistlikte senden utanıyorum diyip yüzüme tükürüyorlar gece 12de telefonla arkadaşımla yazışıyordum nasılsın nasıl gidiyor muhabbeti klasik bir baktım babam geldi napıyorsun bu saatte diye bağırıp telefonumu duvara çarpıp kırdı telefonum bile yok artık ve almıyorlar ben insanın başına her şeyi getirirmişim ben ailenin yüz karasıymışım en son duştan çıktım bilgisayarımdan klasik müzik açtım rahatlamak için odaya daldılar bilgisayarıma kamera almışlardı online ders için bana çıplak dans ediyosun dediler ve yüzüme bile bakmıyorlar artık öyle bir insan olmadığımı kanıtlamaya çalışıyorum ben artık içime atmaktan çok yoruldum kendimi çöp poşeti gibi hissediyorum 16 yaşında ergen bir kıza bunu yapmaları gerçekten aşırı kötü ayrıca babaannem de bizimle yaşıyor o da sen rahat durmazsın fln diyor erkek arkadaş normal erkek cinsiyetli arkadaşım olamazmış ve arkadaş olacağım kişileri bile onlar seçmeye başladı bu baskı altında artık boğuluyorum yaşamak gelmiyor içimden halbu ki ortalamam 99,2 olan çalışkan biriyim ben daha napabilirim herkes dalga geçiyor dışarı çıkıp gezmeme izin vermiyorlar diye annem zaman zaman beni döver ona ters bi cevap verirsem acilen birinin beni kurtarması gerekiyor kendime zarar vermeme ramak kaldı her şeyden nefret ediyorum artık ben de yaşıtlarım gibi gezip dolaşmak arkadaşlarımla buluşmak normal bir aileye sahip olmak istiyorum kendimi rezalet yüz karası iğrenç biri gibi hissetmekten artık çok yoruldum ne olur yardım edin hala aklımın yerinde olmasına şaşırıyorum
Tarih : 23.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Merhaba, ergenlik süreci, kuşaklar çatışması ve akademik başarı kaygısı yoğun bir stres kaynağı olmuş. Seni gayet iyi anlayabiliyorum. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Öncelikle şunu bilmelisin ki her şeyin üstesinden gelebilirsin. Şu süreçte önemli ölçüde ailenle çatışmamaya çalışmalısın. Önceliklerin çok önemli; şunu unutma ki önemli olan nasıl bir gelecek inşa ettiğin. Etrafında ne kadar bozucu etki olursa olsun sen daima kurmak istediğin yaşama odaklan. Dilediğin her zaman desteğe hazırız.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi