İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Anksiyete depersonalizayon derealizasyon

Anksiyete sorunu yaşamaktayım ve internette panik atak belirtilerine göz atarken depersonalizasyon ve derealizasyon ile karşılaştım araştırdıktan sonra orada gördüğüm belirtileri tam olarak yaşamıyorum ama aklıma o belirtiler geliyor bazen ben şuan burada mıyım gibi vesveseler geliyor.Depersonalizasyon mu yaşıyorum,bende de mi başladı,deliriyor muyum gibi sorular geliyor ve çok korkutucu oluyor. Sizce depersonalizasyon veya derealizasyon yaşıyor olabilir miyim?
Tarih : 19.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Anksiyete baş etmesi zor olabilen bir kaygı bozukluğudur. Belirsiz ve kaynağı olmayan bir ihtimale karşı geliştirilen bir korkudur. Dolayısıyla bireylerde telaşı da beraberinde getirir. Bu panik anlarından birinde yaşadığınız üst düzey kaygı gerçeklik algınızdan şüphelenmenize neden olmuş olabilir. Emin olmak için bir psikolog ile görüşmenizi öneririm. Soru işaretlerine yanıt bulabilirsiniz böylelikle..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi