İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Anksiyetemi bazen kontrol altına alamıyorum

Hasta sunumlarında yeni yeni başladı , bir sunumumda çok heyecanlandım elimde ve sesimde titreme oldu konusurken nefesim yetmedi haliyle çok zorlandim ve yakında sunumum var ve artık yine bu şekilde olacak diye korkuyorum halbuki topluluk karşısında çok konuşmuşlugum var hiç böyle biseyle karşılaşmadım ne yapmalıyım o an da rezil olma ;kendimi başarısız ve korku dolu hissediyorum, özellikle hocalarımdan soru geldiğinde cevaplayamadigim da verecekleri tepkiden ötürü korkum oldu eskiden hiç umursamazken şuan kisisellestirebiliyorum. Hiç bu düşünceleri düşünmeyeyim diyorum bazen çok iyi hissediyorum yaparım diyorum ama anlık bi özgüven oluyor tekrar o eski anılarımdan edindiğim tecrübe, kötü düşüncelerin etkisi altına giriyorum ; ne tavsiye edersiniz teşekkür ederim .
Tarih : 03.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Önceden böyle bir probleminiz olmamasına rağmen bu sorunun birden ortaya çıkması durumunun farklı sebepleri olabilir. Hayatınızda meydana gelen değişiklikler veya siz farkında olmadan tetiklenen bir travmanız olabilir. Topluluk önünde konuşamama özgüven sorunu ile ilgilidir, altında çocukluktan gelen bir kötü anı yatıyor olabilir. Aynı zamanda hocalarınızın sorularını yanıtlandıramamaktan, onların gözünde ve herkesin içinde başarısız olmaktan korkuyorsunuz. Korkularınız ve kaygılarınız birbiriyle bağlantılı ya da farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Sorununuzu kökten çözmeye yaramasa da boş zamanlarınızda nefes egzersizleri yapmak bedeninizi rahatlatacaktır, zihninizdeki gerginliği de azaltacaktır. Sorunun asıl kaynağına ise terapi ile inilebilir ve çözülebilir. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi