• Soru Sor
  • Aşırı sinirliyim ne yapmalıyım?

Aşırı sinirliyim ne yapmalıyım?

çok küçük nedenlerle aşırı derecede sinirlenebiliyorum ve bu iletişimde olduğum insanları kırmama sebep oluyor. Sinirle kırdıktan sonra pişman oluyorum sinirimin geçmesi için ne yapmalıyım?

25 Ağustos 2021
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, kontrolsüz öfke pek çok probleme yol açabilen bir olgu. Öncelikle çok küçük nedenler derken neyi kast ediyorsunuz? Pişman olma sebebiniz sinirinizin geçmesi mi iletişimde olduğunuz insanları kırmak mı? Bu sorulara cevap bulabilmek için bizlerle iletişime geçmenizi ve detaylıca konuşmayı öneririm.

26 Ağustos 2021
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, öfke kontrol edilmesi gereken bir duygudur. Öfke ile gösterdiğimiz tepkiler kendimize ve çevremize zarar verebilir. Öfkemizi kontrol ederken kullanılabilecek birkaç ipucu vardır. Örneğin öfkelendiğiniz an hemen tepki vermeden önce derin bir nefes almak, öfkelendiğiniz ortamdan uzaklaşmak, birkaç dakika başka bir odada ya da ortamda bekleyip sakinleşmek gibi. Öfke kontrol bozukluğunu temelden çözebilmek için ise terapi desteği ön plana çıkmaktadır. Kendinizi ve öfkenizin nedenini keşfetmek için bir fırsat olabilir terapi almak. Sağlıklı günler dilerim..

25 Ağustos 2021
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Sinirlenmek gayet doğal bir tepki ancak neye karşı olduğu ve ne kadar sürdüğüne göre insan hayatını ve ilişkilerini etkileyebiliyor. Genel anlamda sinir olduğunuz geçmeyen ve öfkenizi dışa vuramadığınız bir durumun yansıması olabilir en ufak şeylere sinirlenmeniz. Bir de sinirinizi kontrol etmeniz kritik. Öfke kontrolü için destek alabilirsiniz, böylelikle öfkenizi nasıl dışa vuracağınızı ve zararlı olmayan bir yolla dışa vurmayı öğrenebilirsiniz; böylelikle çevrenizi kırıp dökmeden duygularınızı yaşayabilirsiniz.

25 Ağustos 2021
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı