İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Neden bu kadar sinirliyim

Merhaba, ben 28 yaşındayım. annem, babam, anneannemle birlikte yaşıyorum. Çalışıyordum işten ayrıldım. Sürekli ev işleri yapıyorum. Annemi, babamı, anneannemi çok seviyorum ama onları kırıyorum. Kendimi bir türlü tutamıyorum bir anda sinirleniyorum cevap veriyorum kırıyorum onları. En çok da anneannemi. Mesela bugün yeni alınan bir tavayı kullandım. Annem yeni alınan tavayı mı kullandın diye sordu. Anneannem de düzgün kullanalım da dünür falan olursa düzgün olsun dedi. Bunu duyunca sinirlendim. Yok misafir gelince kullanalım yok dünür gelince bu nedir, hayır kullanmayacak ve bekleteceksek neden aldık dedim. Babam ben küçükken işyerinde makinaya kolunu kaptırmış. Sol kolunda bileği ve eli kopmuş. Bunun üzerine annemde üzüntüden felç geçirdi. Gözlerimin önünde ben 5 ya da 6 yaşındaydım sanırım . Sonra bir türlü hastalıklar peşini bırakmadı. Annem hastanelerde çok yattı. Uzak kaldık. Anneannemde başında refakatçi olarak kaldı. Çok zorluk çekti. Bende tabi zorluk çektim. Hem başımda annem yoktu, babam işteydi. Beni babaanneme emanet ettiler. Okuldan geliyordum, babaannem evde olmuyordu. Bütün amcalarımı tek tek dolaşıyordum. Babaannemi bulmak için. Zor, Allah bir daha yaşatmasın. Kimsenin çocuğunu da kimseye emanet etmesin. Gelelim bugüne, sizce ben neden bu kadar sinirliyim?
Tarih : 24.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sinirli olma hali pek çok nedene bağlı olabilir. Psikolojik olarak depresyon, kaygı bozukluğu yaşıyor olabilirsiniz veya gün içerisinde yaşadığınız olaylar sizi bu gibi durumlara karşı vereceğiniz tepkileri hassaslaştırıyor ve daha kolay sinirlenmenizi sağlıyor olabilir. Ancak bu durum süreklilik gösteriyorsa bir uzman tarafında yardım almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi