İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ayrı eve çıkmak istiyorum.

Merhabalar, çok mutsuzum. Lütfen bana yardım edin. Bir yol gösterin. Evliyim 1 kızım var , çalışıyorum. Köyde yaşiyoruz. Kayınvalidemlerle beraber yasiyoruz. Nişanliyken kayınvalidem hep, evlenin Baküde buyuk şehir, orada ayrı yaşayın, biz yaşlaninca gelirsiniz köye derdi. Ben kabul etmedim, bu nasil kiz bizi istemiyo diye dusunecekle sandim. Evlendik 3 sene oldu. Gorumcem baküde yasiyor. Tatillerde hep bizde. İki cocukla bizde kaliyor.artik 6ay oldu ki bizdeler. Arada eşi de gelip kaliyor. Artik delirmek uzereyim ben. Ayrı eve cikmak , bakuye gitmej istiyorum. Eşim iş ariyor. Yalvariyorum baküde bul diye. Ama agiz burun eyiyor. Ben onu nasil yola getireyim bilmiyorum. Evdekilere nasil konuyu acayim, bikmiyorum. Fakat esimin dilinden olsun istiyorum. Kayinvalidem her isime karisiyor. Yemek yapmak ietemiyorum. Kendi evin degil sanki. Camasir yikamama, yemek yememe, ev duzenlememe, giysilerimi nasil katlamama. Hersey karisiuorlar. Bezdim artik. Kendi evim. Huzurum .sakinliyim olsun istiyorum. Neftet etmege basladim hepsinden.sizce ne yapsam, nasil sabretsem. Cocuguma istedigim gibi bakamiyorim. İki cocugu var gorumcemin. Bi rahat yok ellerinden. N e bisi yiye biliyorum. Ne uyuya bikiyorum. Biktim artik. Ayri eve cikmak icin gun sayiyorum. Bakude ayri evimizde var. Tek sorun esimin isi yok. Ne yapsam allahom bilmiyorim.
Tarih : 19.07.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Burada öncelikle ayrı eve taşınma konusunu eşinizle kararlaştırmanız gerekiyor. Onunla bir ortak karara vardıktan sonra ancak bu kararı aileyle paylaşabilirsiniz. Eşiniz ayrılmak mı istemiyor yoksa şu an çalışmadığı için doğru zaman olmadığını mı düşünüyor? İkisi de farklı açıdan değerlendirmek gerekir. Size tavsiyem öncelikle sizin bireysel bizimle görüşmeniz ve detaylı öğrenmemiz, sonrasında mümkünse eşinizle beraber çift olarak görüşebiliriz. Fakat hemen mümkün olmayacaksa ve bir süre daha aynı evi paylaşacaksanız, SINIR koymaktan çekinmeyin, sınır koymak kalp kırmak veya kurucu konuşmak değil ama özel alanınızı korumak için yapmanız gereken bir davranış. Beraber yaşasanız da tartışmamak için her şeyi kabul etmek zorunda değilsiniz. Güzel bir üslupla, hoşlanmadığınız şeyleri paylaşabilmelisiniz. Paylaşmassanız eğer bu sizi kısa sürede yorgun ve baskı altında hissettirir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi