İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Başarısızlık korkusu var galiba ne yapacağım

Ben yaşamım boyunca birçok alanda başarılı olmuş biriydim. Hem derslerim iyi hem tiyatro da iyiyim , hem güzel yazılar yazıyorum, arkadaşlıklarım çok kuvvetli , topluluklara liderlik yapıyorum vs. Vs. Sonrasında ailemden hiç tanımadığım bir akrabam ve onun ailesi ile yaşamam gereken 6 aylık bir süreç yaşadım . Bu süreçte onlarla konuşmadım çünkü onların gözünde sadece evin yaşlı kadınına bakması gereken , işleri halletmesi gereken köylü bir çocuktum ve büyük şehir nedir bilmeyen biriydim... Başlarda kalmam gerektiği için susman gerekiyordu sonrasında ise gerçekten icine kapanık birine dönmüştüm. Hiç bir arkadaşım kalmadı derslerin çok kötü oldu ama onlara bunu hiç söylemedim çünkü başarısız olduğumu düşünsünler istemedim. Bu ailenin yanından ayrıldıktan sonrada işler değişmedi... eski benden eser yoktu.... sınıfın en iyisi olan ben sınavlara nasıl olsa kalırım diye girmedim, nasıl olsa dinlemeyecekler diye konuşmadım. Kimseye birşey anlatmamaya başladım ve başarısız asosyal biri oldum... bu kabuğu hiç bir zaman kiramadim... su an bile vizesi 90 olan sınavın finaline akşamında miğde ağrısı baş ağrısı vs yaşayıp gitmiyorum. Hatta ödev başına bile oturamıyorum. Arkadas cevremden kimse kalmadı girdiğim işlerde en başarılı olduğum zaman işten çıkmak için bir yol buluyorum.. beni iyi hatirlasinlar istiyorum. Kimseye düşüncelerimi söyleyemiyorum... özetle gerçekte olan kişiden artık eser yok aşırı mutsuz bir insana dönüştüm eski hallerimi istiyorum. Nasıl yapacağım?
Tarih : 25.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Kendinize olan güven konusunda çalışmak gerekiyor. Özgüveniniz arttıkça şu an ki olumsuz döngüyü olumluya çevirmenin bir yolu olacaktır. Bu süreçte size yardımcı olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Merhaba, o aileyle yaşadığınız süreç size anladığım kadarıyla yalnızca çaresizlik öğretmiş, bu konuda yaşadıklarınız üzerine sizinle görüşmek isterim, dile getireceğiniz şeyler ve size soracağım sorulara vereceğiniz yanıtlarla bu işin üstesinden geleceğinize eminim. Unutmayın, siz çok iyi bir durumda iken şu an istemediğiniz bu duruma geldiniz, eski halinize dönebilirsiniz, kaldı ki hep böyle bile olsaydınız da durumu aşabilirdiniz. Önemli olan istemek, farketmek, lütfen kendinize güvenin... Dilediğiniz her an görüşebiliriz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi