İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Basit şeylere ağlıyorum

Bazen içime ismini koyamadığım bir üzüntü çöküyor ve ağlama ihtiyacı duyuyorum, ama anlayamıyorum. Sonra galiba bu isteğimi gidermek için karşılaştığım ilk sorun ile yüzleşmek yerine ağlamayı seçiyorum ve bu çok sık olmaya başladı. Bugün yine de bahsettiğim bu his vardı ve ağlamak için bir bakıma sebep ararken tabletimin bozulduğunu gördüm. Ve tabletim bozuldu diye ağlamaya başladım. Tabletimin bozulması ağlamam için tamamen bir bahaneneydi ama sürekli karşıma çıkan basit engellerde bile ağlama isteği beliriyor içimde. Kilo aldığımı öğrenince ağlıyorum, ojemle kıyafetimin rengi uymayınca ağlıyorum. Kısacası önüme çıkan zorluklarla baş etmek yerine ağlamayı üzülmeyi çaresizlik içerisinde hissetmeyi tercih ediyorum önündeki sorun çok basit ya da çok zor olsa bile bu benim için fark etmiyor.
Tarih : 03.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, aslında sizin de fark ettiğiniz gibi bir ağlamak sizin için bir kaçınma davranışı olmuş durumda gibi görünüyor. Ağladığınızda problemlerin çözülmediğini biliyorsunuz fakat ağlamak belki de o an yaşadığınız başka bir problemi unutmanıza yardımcı oluyor olabilir. Aslında ağlamak için sebep arıyor olmanız, gerçek sebebin başka bir şey olduğunu gösteriyor olabilir. Dilerseniz gerçek sebebini konuşmak ve anlamak için bir uzmandan yardım alabilirisiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi