İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocuklar için endiseliyim

Merhaba covit 19 salgınından dolayı 45 gündür çocuklarımı dışarıya çıkarmıyorum çok sıkıldılar bende caresizim onların pisikoloji lerinin bozulması söz konusu olurmu bu salgın varken ev değiştirmemiz doğru olurmu bahçeli bir eve geçmek istiyoruz çocuklar için tesekkurler.
Tarih : 24.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Merhabalar, öncelikle bu dönemde çoklukların sıkılması çok normal. Yetişkinler bu dönemi kaygılarla geçirirken, bir çocuğa evde kalması gerektiğini anlatmak kolay olmasada, bu süreçte çocuklarınızın yaş gurubuna göre evin için de etkinlikler yapılabilir oyunlarla, aktivitelerle, ebeveyn olarak daha keyifli hale getirmek gerekir. Bu dönemde ani bir karar vermeyi tavsiye etmiyoruz fakat zaten öncesinden taşınma gibi bir düşünceniz varmıydı? Çocukların bu süreci en güzel şekilde atlatmaları için bizlere ulaşabilirsiniz.

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Merhaba, salgın hepimizin psikolojik durumunu çok etkiledi. Kuşkusuz bu salgın yasaklarından çocuklar da etkilendiler. Durumu onlara panik duygusuyla değil, sağlık açısından olması gereken önlemlerin öğrenilmesi gerektiği düşüncesiyle sürekli olarak izah etmek gerekir. Evde sıkılmamalarını sağlamak için onlarla birlikte eğlenceli vakitler geçirecek etkinlikler gerçekleştirmek aslında bize de iyi gelecektir. Taşınma olanağınız varsa elbette bunu düşünebilirsiniz. Bahçeli bir eve geçmek oldukça iyi bir fikir. Fakat şunu hiç unutmamak gerekir ki o da çocukların yeni süreçlere adaptasyonunun yetişkinlere göre daha kolay olduğudur. Dilerseniz bu konuda benimle görüşerek daha detaylı bilgi alabilir ve konuya daha objektif olarak bakabilirsiniz.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bu durumdan elbette ki hepimiz etkilendik ama aslında en çok etkilenen çocuklar oldu. Onlarla evde farklı farklı etkinlikler yapabilir, oyunlar oynayabilirsiniz. Onların hayal gücünü geliştirecek oyunlar bulabilirsiniz. Ayrıca bahçeli bir eve geçmek de çocuklar için daha iyi olabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi