İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocukluğumu aşamıyorum

Ben doğduğumdan beri annemden dayak yiyorum ve ağza alınmayacak küfürler işitiyorum 18 yaşıma geldim ve 15 yaşıma kadar dayak yedim. Annem beni öldürmeye teşebbüs etti sadece su döktüm diye. Her zaman kendimi suçlu buldum. Suçumu bilmiyordum ama suçumu kabul etmiştim. Geçmişim şimdi de günlük hayatıma çok yansıyor. Birinden kötü bir şey işittiğim zaman veya sevilmediğim zaman annemin de beni sevmediği aklıma geliyor ve artık konu annemin beni sevmemesine geliyor. 10 yaşıma kadar altıma kaçırdım altıma kaçırdığım için dövüldüm. Ve asıl sorunum sürekli kafamda senaryo kuruyorum ve bu senaryolar hep dayak, aldatılma gibi kötü şeyler içeriyor. Bundan zevk alıyorum ve ben iyileşmek istiyorum.
Tarih : 01.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, çocukken yaşadığınız fiziksel ve duygusal şiddet yaşamınızı etkiliyor olabilir. Yaşanılan olumsuz yaşantılar yıkıcı etkiler yaratabilmekte ve ergenliğinizde veya yetişkinliğinizde günlük yaşam becerilerinizi de etkiyebilmektedir. Altına kaçırma nedeniniz de bunlardan biridir. Öncelikle yapmanız gereken en doğru tutum, yaşadıklarınızı kabul etmeniz çünkü bunları kabul ederseniz gerçekten ihtiyacınız olan şeyin ne olduğunu öğrenirsiniz ve bu da alabileceğiniz en büyük faydalardan biridir. Bu yaşadıklarınızı aşmakta zorlanıyorsanız en yakın zamanda uzmanlarımızla görüşmenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi