İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

çok büyük bir sorunum var ama ne olduğunu bulamıyorum

Kendimi bildim bileli, her şey ne kadar yolunda olursa olsun gün içinde ne kadar eğlenirsem eğleneyim kendi kendime kaldığım çoğu zaman ne olduğunu bilmediğim bir eksiklik hissediyorum. uzun zamandır da çok istediğim şeylere sahip olmam, sevdiğim insanlarla sevdiğim yerlerde olmam benim için herhangi bir anlam ifade etmiyor evet günün çoğunda gülüyorum keyfim yerinde oluyor ama bir an herhangi bir yere veya herhangi bir kimseye ait olmadığımı fark ediyorum. içimde asla dolmayan bir boşluk var. 20 yaşındayım ailem ve arkadaşlarımla aram iyi, sevdiğim birisini kaybetmedim, dışarıdan bakılınca sorun sayılabilecek bir şeyim yok.
Tarih : 12.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız ait olmama duygunuz nedeni, şuan yaşamakta olduğunuz ilişkilerle bağlantılı olmayabilir. Bu duygunun nedeni daha çok çocuklukta aile içinde düşünce ve duygularının kabul edilmemesi veya ailenin çocuğa yeteri kadar ilgi ve sevgi göstermemesi olabilir. Bunları yaşayan çocuklarda yalnızlık ve terk edilmişlik duygusu yetişkinlikte yoğun olarak yaşanabilir. Hikayenizi tam olarak bilmediğim için yasadığının duygunun nedenini anlayamıyorum, bunlardan farklı bir nedeni de olabilir. Bu yüzden, en yakın zamanda psikologlarımızdan randevu alırsanız, hikayenizi dinleyip size daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olacaklardır.

Psikolog

Ayşenur Çataklı

Merhaba, içinizdeki boşluk hissi ve bir yere ait hissedememenin altında derin yaşanmışlıklar vardır. Kimi zaman bunların ne olduğunu bilemesek anlayamasak da bir şeyler yolunda gitmemektedir. Kimseyi kaybetmemiş olabilirsiniz ancak hayattaki tek kayıp ölüm değildir. Ayrılıklar veya bazı duyguların tatmin edilmemesi de kayıptır. Sizin hayatınızdaki boşluk hissinin nedenlerini anlamak ve bu durumun değişmesi için görüşmelere başlamanızı öneriyorum.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi