İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok Çabuk sinirleniyorum ne yapmalıyım

Öfke kontrolü yaşıyorum sinirlendiğimde elim ayağım titriyor kendimi kontrol edemiyorum
Tarih : 01.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Pandemi sürecinde bu sorunlar fazla olmaya başladı öncelikle sizi daha iyi tanıyabilmem açısından ve terapinin daha iyi ilerlemesi için randevu alırsanız sevinirim

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba, Kendinizi kışkırtan olaylara daha olumlu ve gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşmayı başarabildiğinizde, kendinizi hayatınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi ve mutlu hissedebilirsiniz. Zihindeki bu durumdan kurtulmanın tek yolu, düşünceler ile duygular arasındaki bağlantının farkına varmak ve öfkenin ilişkilere ve sağlığa zarar verdiğini sık sık kendinize hatırlatmaktır. Öfke, büyük ölçüde akla aykırı inançlar, beklentiler ve iç konuşmanın sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı, akla aykırı inançlarınızdan ve iç konuşmalarınızdan vazgeçmelisiniz. Öfkenize başkalarının neden olduğu inancından vazgeçerek, kendi öfkenizi artırmanın ve azaltmanın sorumluluğunu üzerine almalısınız. Öfkelendiğiniz konuda sağlıklı karar verebilmek için sakinleşip kendinize zaman tanımak en doğrusudur. Çok derin öfkelerin yatışması için zaman gerekir. Sinirli olduğunuz anlarda durumu denetleyebilmek için neye ve niçin kızdığınızı kendinize sormalısınız. Bu soruyu sormakla önem verdiğiniz hangi ilkenin çiğnendiğini görecek, bir yandan da o ilkenin doğruluğunu, kızmaya değer olup olmadığını anlamış olacaksınız. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız yada artık durumunuzu hiç bir yöntemle kontrol altına alamıyorsanız lütfen en kısa zamanda randevu alın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi