İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok düşünüyorum, nasıl kurtulurum?

Çok fazla düşünüyorum. Her şeyde ne olacağını hesaplayarak, ona göre kelimeleri kimi nasıl etkileyeceğini düşünerek ayrıntılı seçiyorum ve karışık şeylerden kaçıyorum. Mesela bir belirsizlik karışık bir şey varsa kaçıyorum. Örneğin sayı bulma oyunlarında bile mesela bakıyorum hiç biri tutmuyor çok karışık, direk öncesine bakmadan sallayarak bulmaya çalışıyorum. Bunu düzeltme şansımız var mı? Bir de ben misophonia hastasıyım, bunlardan nasıl kurtulurum?
Tarih : 13.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, çok düşündüğümüz veya kaçtığımız şeylerden kurtulmamız mümkün değildir. Bir olayın zorluğundan kaçtığımız zaman, olay bir daha karşımıza çıktığında daha çabuk kaçma eğilimi gösteririz, çünkü bir kere deneyimleyip ve yapamadığımızı düşünmüşüzdür. Bunun yerine olaylar karmaşık bile olsa, ilk başta çözmeye çalışırsanız, ikinci sefer bunun daha kolay olduğunu göreceksiniz. Olayları çok düşünmek, olayları düşünmekten kaçtığımız için daha fazla düşünmemize neden olabilir bu yüzden olayları geldiği an düşünüp o an çözüme kavuşturmanız en doğrusu olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi