İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Depresyonda hissediyorum.

Çok yalnız kaldığımı hissediyorum, yakınımda sadece arkadaş olarak iki kişi var biri yakın arkadaşım diğeri de kız arkadaşım yani sevgilim , kendimi değersiz ve mutsuz hissediyorum. Aynı zamanda çirkin ve çelimsiz olmaya başladığımı düşünüyorum. Çevredekilerin beni sevdiklerinden emin olmak istiyorum. Emin olamadığımı hissettiğim anda birden üzülüyorum ve bu çok sık oluyor. Kız arkadaşımla aramız iyi olsa da o beni aldatıyormuş ve sanki bana yalandan iyi oluyormuş gibi hissediyorum.
Tarih : 16.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle yalnız olmadığınızın farkındasınızdır. Yakın bir dostunuz ve sevgiliniz olduğunu söylemişsiniz. Çevrenizdeki insanların sizi sevmesini istiyorsunuz fakat öncesinde sizin kendinizi sevmeniz gerekir. Hayatımızda olan biten olayları ve insanların size karşı olan sevgisini kontrol etmeniz pek mümkün değil. Kendi içinizdeki düşüncelerden dolayı, karşınızdaki insana güven eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Kendi düşüncelerinizden dolayı karşınızda insanın size olan sevgisini göremiyor olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde tek taraflı düşünmek yerine, karşı tarafla konuşmayı denemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi