İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Dışarı tek başıma çıkamıyorum.

1 yıldan fazla süredir dışarı tek başıma çıkamıyorum. Yanımda biri olduğunda çıkabiliyorum ama tek kalamıyorum. Birkaç kez tek çıkmayı denedim ama sürekli arkama etrafıma bakıyorum. Markete gittiğimde birileri etrafımda olduğunda bana bir şey yapmasından korkuyorum. Ailemle arabada seyahat ederken aklıma kötü şeyler geliyor, kaza yaptığımızı falan düşünüyorum. Tek başıma uyuyamıyorum. Banyo yaparken gözlerimi kapamaktan çok korkuyorum. Kardeşim beni kapının önünde beklediği zaman kapatabiliyorum gözlerimi, sesini duyduğumda iyi hissediyorum. Çok komik ve saçma geliyor. Böyle olmaktan utanıyorum, sanki ilgi çekmeye çalıştığımı düşünürler diye kimseye söyleyemiyorum. Böyle sorunlar başka birinde var mı ya da böyle bir hastalık var mı?
Tarih : 23.03.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, evet bu problem başkalarında da var, merak etmeyin yaşayan tek insan değilsiniz, detaylı öykü alma ile çözümü mümkündür. Destek almayı ihmal etmeyin lütfen.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi