İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşim bana tokat attı

Merhaba, ben 4 yıllık evliyim ve de 2 aylık hamileyim. Eşimle bugün tartışmamız oldu ve bana tokat attı. .Çok ağladım, zoruma gitti. Onunla konuşmuyorum şimdi. Ne yapmam gerekiyor, bana yardımcı olur musunuz?
Tarih : 21.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle önemli olan kendinizi güvende hissedip hissetmemenizdir eğer güvende hissediyorsanız bile ilişkilerde şiddeti açıklamak ve anlamak gibi bir durum söz konusu değildir. Basit bir tokat bile şiddet içerir. Bu yüzden şiddete karşı tepkisiz kalmanız doğru bir davranış olmayacaktır. Sizin yapabileceğin en doğru davranış, eşinizle bu konu hakkında konuşmanız ve bu şiddet boyutu ilerlemeden bir uzman tarafından destek almasını sağlamanız olacaktır. Şiddet uygulamasının altında yatan neden bulunmalı ve öfke kontrolü sağlanmalıdır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi