İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşim sürekli aşağılıyor

Eşimle tartışırken ben konuşacağım zaman beni susturuyor söylediğim şeyleri saçma buluyor. Aslında birbirimizi çok seviyoruz ama neden böyle olduğunu çözemiyorum sürekli aşağılıyor ve değersiz hissettiriyor, ne yapmalıyım?
Tarih : 02.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, eşiniz bu durumu size ne kadar sıklıkla yapıyor öncelikle bunu düşünmenizi rica ediyorum çünkü bazen farkında olmadan çözemediğimiz problemlerimizin gerginliğimizi en yakınımızda olan kişiye yansıtabiliyoruz. Bazen de bunu bilerek yaparız. Böyle durumlarda eşinizin sizi anlamasını beklemeden ona bu duruma kırıldığınızı söyleyin. Sizi anlamadığını düşünseniz bile duygularınızı ifade edin. Size neden böyle davrandığını, başka bir problem olup olmadığını sorun. Siz birbirinizin eşisiniz bu yüzden karşılıklı olarak birbirinize söylediğiniz sözler aslında kendiniz içinde söylediğiniz sözler bunu unutmayın ve hatırlatın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi