İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Evlilikten korkuyorum

Bir evlilik yaptım yaklaşık 3 sene önce ve ciddi hasta birisiydi şizofrendi dayak eve kapatılma piskolojik şiddet Yani şiddetin her türlüsünü yaşadım ve şükür ki boşandım. 25 yaşındayım ve evlilikten cideen korkar hatta nefret eder haldeyim erkeklerden nefret ediyorum bir daha evlilik düşünecek durumda bile değilim. Ama böyle olmaması lazım bunun düzelmesini istiyorum öyle ki evlilik le ilgili tek kelime eden insanlardan bile nefret eder hale geldim
Tarih : 17.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, evlilik yaşamınızda olumsuz faktörler bu düşüncelerinize neden olmuştur. Fakat bütün evliliklere genelleme yapmak pek sağlıklı olmayacaktır. Evliliğe karşı korkularınızı ve olumsuz düşüncelerinizi değiştirmek ve bunları yenmek için psikolojik destek almanız, üstesinden gelmek için iyi olacaktır.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, Yaşadıgınız bu ağır travmatik durumlar sonucunda evliliğe bu şekilde tepkisel yaklaşmanız normal bir şey. Öncelikle bir uzman yardımıyla yaşadıklarınızın sizin üzerinizdeki etkilerini hafifletmenizi öneririm daha sonra evliliğe bakış açınız da beraberinde değişecektir zaten. Sağlıklı günler diliyorum,

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Çok zor bir süreçten geçmişsiniz. En sağlıklısı evliliğiniz bitme aşamasında bir profesyonel destek almak olsa da siz buraya yazarak ilk adımı atmışsınız. Gelin şimdi görüşelim ve bu korkularınızı aşmanızda size yardımcı olalım. Travmatik olaylar yaşadıktan sonra bazen tek başına bunları aşabilmek mümkün olmuyor ama bir çözümü var merak etmeyin.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi