Gebe olduğumu düşünüyorum korkuyorum.

Merhaba ben 15 eylülde bende iç çamaşırı varken sevgilim çıplakken sürtünmeli ilişki yaşadım. Sonrasından 3 kez adet oldum ve 5 adet farklı zamanlarda idrar testleri yaptım negatif çıktı. Ama korkum hala geçmedi, bekarım ve kan testi de yaptıramadım. İnternette öyle şeyler okudum ki bunlar benim daha çok korkmama sebep oldu. Bunun üzerine olaydan 46 ve 55 gün sonra kadın doğuma gidip ultrason muayenesi oldum ama endişemi söylemedim doktor da sadece yumurtalıklarımda kist olduğunu söyledi, gebelik olsaydı görünürdü herhalde. 72 gün geçti aradan ama ben hala korkuyorum ya hamileysem diye bu düşünce aklımdan bir an olsun çıkmıyor. Bunu dert ettiğim için yaklaşık iki aydır da bağırsak gazı ishal mide bulantısı mide yanması çekiyorum, dahiliye doktoruna gidip muayene oldum muhtemelen gastrit var ya da bağırsak sendromu var dediler. Doktorum benim bu düşünceden kurtulmam için ne yapmalıyım? Çok çaresizim ne olur bana yardım edin.

25 Kasım 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Anlattıklarınıza göre hamile olmadığınız çok net. yaşadığınız durum aile baskısı, suçluluk, güvensizlik gibi durumlarla eş zamanlı yaşadığınız bir kaygı olabilir. Belli ki sadece psikolojik bir alt yapısı var. İsterseniz terapi seçeneğini değerlendirebilirsiniz ancak anlattıklarınıza göre hamile olmadığınızdan emin olabilirsiniz.

3 Aralık 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, sorularınıza cevap bulmanız için tıbbi muayene olmanız şart. Doktorunuza bütün endişelerinizi söylemelisiniz. İyi günler.

3 Aralık 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı