İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimi iyi hissetmiyorum ne yapacağımı bilmiyorum çok üzgünüm

Merhaba. Ben 19 yaşındayım. Üniversiteye yeni başladım. Derslerime düzenli giriyorum. Notlarımı da alıyorum. Bazı hedeflerim var. Fakülte birincisi olmak ve ardından yüksek lisans yapmak bunun için çok çabalıyorum. Derslere ilk günler maddi durumumuz olmadığı için telefonumdan giriyordum. Ancak bir süre sonra bu bana yetersiz geldiği için elimde olan burs paralarıyla taksit yaptırdım ve bilgisayar aldım. Bu dönemde çok yoruldum gerçekten herkes her şeye sahip olduğumu düşündü ancak ben bunlara sahip olurken aileme kendimi zorla dinlettim onlar beni şımarık bir çocuk olarak görürken ben hedefleri olan ve çabalayan biri oldum. Kendimi birilerine anlatmaktan çok korkuyorum. Şimdi de evde internet sorunu var . Derslerime girdiğimde yan komşudan wifi çekiyoruz ama benim çalışma odamda çekmiyor. Salonda ders çalışmak ve ders dinlemek zorunda kalıyorum. Ne alırsam alayım mutlu olamıyorum sanki hep bir şeyler eksik bakış açımı değiştirmeye çalışıyorum yapamıyorum... Babamı kaybettiğim için mi bilemiyorum sorunlu biriyim ama kimse hayatında beni ilk sıraya koyamıyor. Herkesin sevdiği var en çok sevdiği ben kimsenin en çok sevdiği olamıyorum. Her neyse fakülte birincisi olmak için çabalarken wifi almak için annemlere yaklaşık 2 haftadır söyleniyorum bu kadar zor olmamalı öyle mi? Her ne alınırsa alınsın bana çocukluğumdan beri böyle olmuştur ben bin kere iki bin kere söylemeden alınmaz. Annem de abimde okumamı çok ister destekte verir ama lafımı dinlemezler. Ders çalışınca sevinirler ama nasıl çalıştı demezler. Salonda ders çalışmak ne kadar etik bunu anlayabilseler keşke. Ben mi fazla büyütüyorum çok mutsuzum hedeflerim var hayata dair umutlarım var yaşamaya sevinmeye ama beni bir şey mutlu etmiyor. Planladığım bir şey olmuyorsa umutlarım yıkılıyor. Benim yargılanmaya değil dinlenmeye ihtiyacım var. Biri gelse yargılamadan dinlese... Hayatımın en güzel yıllarını düşünerek geçirmek istemiyorum. Bana yardım edebilir misiniz?
Tarih : 31.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Ben uzman klinik psikolog Gizem Turgut. Anladığım kadarıyla hem baba kaybı gibi sizi derinden etkileyen bir durumla hem de maddi durumunuzun iyi olmaması nedeniyle ihtiyaçlarınızın yerinde ve zamanında yerine getirilmemesiyle ilgili hayli sıkıntı yaşamışsınız ve şu anda da sıkıntı yaşamaya devam ediyorsunuz. Ancak ne mutlu ki kısıtlı imkanlara sahip olmanıza rağmen başardığınız şeyler olmuş ve hedeflediğiniz bir gelecek var. Belki bu sıkıntılarınızı ele almak ve sıkıntılarınıza rağmen güçlü olan özelliklerinizi de hatırlamak için bir uzmandan destek almanız faydalı olacaktır. Bu konuda benimle çalışmak isterseniz çevrimiçi saatlerimi takip edip benden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi