İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Mutsuzluk hissi

Yaptığım şeylerden mutlu olma sürem çok az direkt mutsuz olabiliyorum neden bilmiyorum. İnsanlarla iletişimim az normalde konuşmayı seven biriydim ama şimdi hiç konuşmak bile istemiyorum konuşsam da konuşacak bir şey bulamıyorum nasılsın napıyorsun bu kadar. Çevremdekiler konuşmamamdan yakınıyorlar. Geleceğe karşı umutsuzum , Stresliyim. Ve herkese karşı bir güvensizliğim var güvenemiyorum. İnsanlar bende kötü, güvenilir olmayan , sadece çıkarları doğrultusunda hareket eden olarak tanımlanmış gibi. Bazı olaylardan dolayı kendimi suçluyordum ama ders çıkarmam gerektiğini düşünerekten olayları atlatmaya çalıştım ama arada bir aklıma geliyor. Bazı şeyler üstünde çok düşünüyorum ve düşünmek beni yoruyor ve sonunda mutsuz oluyorum genellikle. Şu an tek düşündüğüm doktor olup ailemi de alıp buralardan gitmek o kadar umutsuzluk içinde bana tek güç veren şey bu. Ben bu kadar karışıklığın içinde düşüncelerimi nasıl yönlendirmeliyim ?
Tarih : 26.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Mutsuzluk ve mutluluk çevresel olduğu kadar özümüzden de gelir, "mutluluğunu kaybettiğin yerde ararsan bulamazsın", hayatın döngülerini kabul edebilmek veya sıyrılabilmek / başka tarafa yönelebilmek / bakış açımızı değiştirebilmek veya o durumu bırakabilmek burada en önemli faktördür (ki bu noktada uzmanlar gerekli destekleri sağlar ve süreci kolaylaştırır). Genel anlamda bu duruma yönelik sosyal rutininizi korumanızı, insanlarla olan iletişiminizi %100 kimsenin birbirini anlayamayacağını kabul ederek sürdürmenizi, başta kendinize özen göstermenizi, gerektiğinde "boş" durabilmenizi yani kendi alanlarınıza saygı / sevgi göstermenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi