İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

obsesyonum var galiba nasıl kurtulacağım?

bundan birkac gün önce (yaklaşık 7 8 gün) aklıma saçma sapan düşünceler gelmeye başladı. internette bir yerde biseksüellikle ilgili bir şey gördüm ve birden acaba ben de mi öyleyim diye sormaya başladım kendime. ciddiye alıp korktuğumdan mıdır bilmiyorum ama ya oyleysem şüphesi düştü içime. öyle olmadigimi test etmek için internetten de biseyler okudum ve kafam cok daha fazla karismaya basladi. aslında öyle olmadığımı net bir şekilde biliyor olmama rağmen içimde bir ses sürekli bi şekilde beni sorgulamaya başladı. sürekli sorularla beni rahatsız etmeye istemedigim şeyleri sürekli düşündürüp canını sıkmaya başladı. ornek vermem gerekirse bi sosyal medyada bir kız gördüğümde kesinlikle hicbir şey hissetmememe rağmen "bir şey hissettin mi,hoşuna gitti mi, hoşlandın mı,neresine baktın ..." vs. vs. sorularla beni ciddi sıkıntıya sokmaya başladı. başladığından beridir de hic gitmiyor aklimdan ne yaparsam yapayim. bi gece unutmadığı da oldu. kaldı ki ben psikolojisi sağlam biri olduğumu düşünürdüm. ama hiç-bir şekilde kurtulamadım bundan. normalde bu tarz takıntılarım yoktur. temizlik düzen vs. Biraz stresli ve zor bir dönemden geçiyordum bunun üzerine olabileceğini düşünüyorum.zaten malum karantina hepimiz için kolay degil. daha önce de bu konuda olmasa da bi iki takıntım olmuştu. ve aynen bu sekilde gelismisti. hayattan tat alamıyordum ve ciddi takıntı haline getiriyordum. bunu nasıl çözeceğimi gerçekten artık bilemiyorum. karantina bitip hayat eski seyrine dönerse düzelirim belki ama o zamana kadar nasıl yaşarım bu düşüncelerle. bütün tanımlamalarım obsesyona uyuyor fakat bu içimdeki ses hala obsesyon degil öylesin diyor. bu arada öyle olsaydım bu beni gerçekten üzerdi belki o yüzden bu kadar rahatsız oldum bu düşünceden bilemiyorum. ayrıca kendimde gerekli testleri yaptım. kadınlardan hoşlanmıyorum. ama bunu söylerken bile içime suphe veriyor. doğru olan o ses mi yoksa tamamen obsesyon mu onu bile anlayamıyorum tam olarak.
Tarih : 02.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Merhaba, gerçekten her birimiz için zor günlerden geçiyoruz. Takıntı, kaygı, panik bozukluk gibi durumlar kriz ortamlarında yoğun olarak yaşanırlar. Öncelikle bu durumu aşabileceğinizi asla unutmayın. Benimle iletişime geçerseniz size yardımcı olabilirim. Karantina bittiğinde durumun düzeleceğini düşünüp beklemek size psikolojik anlamda sorunlar yaratabilir. Bekletip büyütmeden rahatsızlık veren durumu ortadan kaldırmak en doğrusu olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi