İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Olaylara aşırı tepki veriyorum.

Merhabalar, benim sorunum bir olay olduğunda o olayı dışında beynim en uç noktasını düşünüyor ve bu düşünce sonucu aşırı tepki veriyorum. Örnek vermek gerekirse çocuk düştü diyelim ve bana bunu eşim söyledi. bende o durumu dinlerken beynim bana ya kırık olursa, ya beyninde hasar olursa, vb gibi şeyler getiriyor ve bende bu duruma aşırı tepki veriyorum. Sonradan düşündükçe bekleyerek görerek karar vermem gerektiğini anlıyorum ama o esnada öyle olmuyor.
Tarih : 01.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba, Olaylarla başa çıkabilmeniz için yaşanabilecek tüm olumsuz şeylere karşı hazırlıklı olmanız ve yaşadığınız paniğe neden olan etkenleri bulmanız gerekiyor. Bu yaşadığınız durum ne gibi durumlarda oluyor, olumsuz düşüncelere kapıldığınızda vücudunuzda ne gibi tepkiler oluyor?, bu olumsuz düşünceleri nasıl değiştirebiliriz? vs. öğrenmeniz gerekiyor. Psikoterapi en etkili yöntemler arasındadır. Sizin için en sağlıklı olacak şey en kısa zamanda randevu almanız olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
11.09.2020
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, tepki olarak aniden sinirleniyorum. Bu durum genelde olmaya başladı, gerçekleşen bir anlık kötü olayda en olumsuz yönlen aklıma geliyor ve geriliyorum.

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi