Olaylara aşırı tepki veriyorum.

Merhabalar, benim sorunum bir olay olduğunda o olayı dışında beynim en uç noktasını düşünüyor ve bu düşünce sonucu aşırı tepki veriyorum. Örnek vermek gerekirse çocuk düştü diyelim ve bana bunu eşim söyledi. bende o durumu dinlerken beynim bana ya kırık olursa, ya beyninde hasar olursa, vb gibi şeyler getiriyor ve bende bu duruma aşırı tepki veriyorum. Sonradan düşündükçe bekleyerek görerek karar vermem gerektiğini anlıyorum ama o esnada öyle olmuyor.

31 Ağustos 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Duygu  Güner
Duygu Güner

Merhaba, Olaylarla başa çıkabilmeniz için yaşanabilecek tüm olumsuz şeylere karşı hazırlıklı olmanız ve yaşadığınız paniğe neden olan etkenleri bulmanız gerekiyor. Bu yaşadığınız durum ne gibi durumlarda oluyor, olumsuz düşüncelere kapıldığınızda vücudunuzda ne gibi tepkiler oluyor?, bu olumsuz düşünceleri nasıl değiştirebiliriz? vs. öğrenmeniz gerekiyor. Psikoterapi en etkili yöntemler arasındadır. Sizin için en sağlıklı olacak şey en kısa zamanda randevu almanız olacaktır.

31 Ağustos 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, tepki olarak aniden sinirleniyorum. Bu durum genelde olmaya başladı, gerçekleşen bir anlık kötü olayda en olumsuz yönlen aklıma geliyor ve geriliyorum.

11 Eylül 2020