İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sınav psikolojisi

Üniversite sınavı hakkında kaygı duyuyorum. Benden bir şey olmayacağını düşünüyorum. Sınav sanki bütün hayatımı etkileyecekmiş gibi hissediyorum. Bana yardımcı olur musunuz?
Tarih : 08.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle bu konuda yalnız olmadığınızı, sınav stresi tüm öğrencilerin korkulu rüyası olduğunu bilmenizi isterim. Yaşadığınız bu kaygının nedeni yeterince çalışmadığınız için olabilir eğer böyleyse sınava daha iyi hazırlanmak için kendi dilediğiniz gibi bir ders programı oluşturabilirsiniz. Bu aşamada, ailenizin sizi desteklemesi önemlidir. Bu durum sınav bütün hayatımı etkiler hissinden sizi uzaklaştırır. Şunu bilmelisiniz, siz ve sizin sağlığınız gelecek sınav sonucundan daha önemlidir, sadece yeterli ve düzenli şekilde çalışırsanız ve kaygılarınız arttığı zaman da kendinize vakit ayırırsanız, kaygınızı yönetebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi