• Soru Sor
  • sinir ve endişe krizleri yaşıyorum

sinir ve endişe krizleri yaşıyorum

Her olaya çok çabuk sinirleniyorum ve geleceğimle alakalo düşündükçe endişeden ağlıyorum. Aileme anlattığımda beni kısa süreli şekilde "sen gençsin olur böyle" diyerek geçiştiriyorlar Ben geçiştirilmek istemiyorum sinirli olmak insanları kırmak istemiyorum Tüm arkadaşlarımın yaşadığı sınav döneminde aile desteği eksikliğini yaşıyorum ve arkadaşlarıma anlattığımda "abartıyorsun bana da aynılarını yaptılar" diyerek geçiştiriyolar Ben yanımda beni destekleyen insan olmamasından bıktım herkesin öyle görünüp aslında yardım etmemesinden usandım Kendi başıma bu krizleri nasıl atlatabilirim ya da geçmesini sağlayabilirim çünkü nefes almamı zorlaştırıyor

25 Ağustos 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhabalar. Destek ihtiyacı hissettiğiniz zaman kendinizi net olarak ifade etmenizi öneririm. Talepleriniz oldukça açık olmalı. Kişilerarası ilişkilerde sağlıklı iletişim yollarını öğrendiğimizde pek çok açıdan sağlıklı bağlar kurmamız mümkün. Ancak sık sık benzer şikayetleriniz oluyorsa burada otomatik düşünceleriniz ve şemalarınız da incelenebilir ve başa çıkma yollarınız güçlendirilebilir. İyi günler dilerim.

28 Ağustos 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, öncelikle bu kriz durumlarında öfke kontrol edilemez fakat öfkenizi atlattığınızda davranışlarınızı kontrol edebilmek tamamen sizin elinizdedir. Bu güce sahipsiniz.. Öncelikle kaygı ve endişe duygularının hayatınızı yönetmesine izin vermemelisiniz. Evet çevrenizden destek göremiyor olabilirsiniz fakat bu durumu kaygı ve endişe ile bastırmaya çalışıp kriz durumu yaşarsanız çok daha kötü sonuçlar doğurabilir.. Kontrol sahibi olmak ve duygularını yönlendirebilmek için bazı adımlar atmanızı öneririm. Çok kolaylıkla yapabilir, başarabilirsiniz.

26 Ağustos 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı