İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sosyal fobim

Yaşça benden biraz büyük insanlarla konuşurken çekiniyorum. Ne söyleyeceğimi nasıl davranacağımı bilemiyorum. Sanki bana kötü gözle bakıyorlarmış gibi geliyor. Konuşmaktan çekiniyorum ve kötü hissediyorum. Genelde sessiz kalıyorum kalabalık ortamlarda. Bunun benim giyimimden kaynaklandığını düşünüyorum bazen. Onların standartlarına uymadığım için böyle olduğunu düşünüyorum. Ne yapmalıyım?
Tarih : 23.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız durum özgüven eksikliğinizden kaynaklanıyor bu yüzden de toplum içinde konuşmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda kötü hissetmek yerine pozitif bir ortamda olduğunuzu düşünebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Öz değerinizin kıymetini bilin ve kendiniz için her zaman olumlu düşünün. Bulduğunuz ortamdaki herkesin sizinle eş değer olduğunu farkına varın. O zaman çok daha girişken ve cesaretli olabilirsiniz. Gerçek anlamda özgüven eksikliğinizi gidermek istiyorsanız eğer uzman bir psikoloğumuzdan destek almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi