İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sosyal fobim var, yüzüm kızarıyor

Sosyal fobiye sahiptim uzun yıllardan beri. Bendeki en rahatsız edici ve başa çıkamadığım durum sürekli kızarmamdi utanılacak bir durum olmasa bile sadece birinin uzun süre beni izlemesi bile bunun için yeterliydi. Bunun için maddi imkanlardan dolayı bir araştırma yapıp anti deprasan kullanmaya başladım. Artık kizarmalarim olmuyor hiç inancım yoktu ama vücudum artık kızarir mıyım diye endise duymuyor hatta aklına bile gelmiyor. Sorun şu yaklaşık 7 aydır düzenli ..... kullanıyorum. Ve şuan hastalığım geçti peki ne zaman bırakılmaliyim bırakırsam eski halime döner mıyım bunlar hakkında bilgiye çok ihtiyacim var.
Tarih : 04.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bazen sıkıntılarımız bizi aşıyor ve bir desteğe ihtiyaç duyabiliyoruz. Fakat bu destek mutlaka profesyonel birinin yardımıyla olmalı. Özellikle ilaç kullanımına bir hekimin tavsiyesi ile başlanmalı. Hekimler rahatsızlığımızın derecesini, yaşımızı ve diğer unsurları dikkate alarak bize uygun tedaviyi planlar. Tedavinin ne zaman ve nasıl sonlanacağına da gidişata göre karar verirler. Bu nedenle bir destek ihtiyacı hissettiğimizde ilaç kullanımına kesinlikle kendimiz karar vermemeli ve bir hekimin önerisi üzerine başlamalıyız. Aynı şekilde ilacı sonlandırırken de bir hekime danışılmalı ve ilaç hemen kesilmemelidir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi