İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Vucudumu kontrol edemiyor uyuşukluk yaşayıp acillik oluyorum

Merhaba 99 depremimi yaşamış ancak sağlıkla kurtulmuş birisiyim. 81 doğumluyum, 3 çocuk annesiyim. Kasım ayında işsiz kaldım. Depremden sonra dönem dönem el ayak uyuşmasıyla başlayıp yüz dil uyuşmasıyla devam eden çarpıntının eşlik ettiği sonunda acilde olduğum şeyler yaşamaya başladım. Kendimden tamamen geçtiğim süreçler olduğu için idare edemiyorum. Ocak 28 2021 de kızım birden kötüleşti bilinç kaybı ile acile götürdük. Birçok test sonucu 10.günde ensefalit dediler,2. Gün yoğun bakıma aldılar ve covid önlemi nedeniyle 3 gün göremedim. Yb. çıkardıkları gün solunumu durdu ve başka hastaneye sevk edildik. Böylece birçok sıkıntıyla geçen 30 gün yoğun bakımda kaldı. Şimdi çok iyi şükür. Korkuları kaldı bu konuda destek alıyor ve her gece benimle konuşarak rahatlıyor. Ancak ben içimi bir türlü boşaltamıyorum. Devlet hastanesinden randevu aldım 10 gün sonraya ancak bu uyuşmalar öyle çoğaldı ki çocuklarımı korkutmadan nasıl ne yapacağımı bilmiyorum. Bazen kollarım bazen bacaklarım uyuşuyor, güç kaybediyor. Bazen başım dönüyor, bazen gözüm görmüyor birden bire bazen flu oluyor her yer kulağım çınlıyor bazen kalbim daralıyor. Yada başımın içinde basınç oluşuyor. Bu rahatsız durumdan kurtulamıyorum. Ekonomik olarak aldığım işsizlik maaşımda bitti ve kiradayız bu sebeple yazabiliyorum ancak. Korkuyorum kendim ve ailem için bana yardım edin lütfen
Tarih : 15.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun yaşadığınız travmalar sonucunda stres bozukluğundan kaynaklı vücudunuz böyle tepki gösteriyor o yüzden bunları yaşıyor olabilirsiniz ama öncelikle bu durumun fiziksel mi psikolojik mi önce bunu anlamamız gerekmektedir. O yüzden doktorunuzla görüştükten sonra tekrar yazarsanız, size yardımcı olmak isterim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi