İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ailem aşırı baskı yapıyor ne yapmayalım

Bundan yaklaşık 6 ay önce bir erkek arkadaşım oldu bende ailemden saklamamak için anneme söyledim o da babama söyledi o günden beri okula giderken kursa giderken bile onun yanına gittiğimi düşünüyorlar kursa bile gitmeme izin vermiyorlar okula giderken de bir sürü sorun çıkarıyorlar erkek arkadaşımın yanına gitmiyorum bunu dile getiriyorum ama inanmıyorlar kız arkadaşlarımla da dışarı çıkmama izin vermiyorlar arkadaşlarıma bunu söyleyince bahane olarak görüyorlar ve benle konuşmayı kesiyorlar böyle olunca da yanlız hissetmeye başlıyorum ailemim bu tutumuna karşı ne yapmalıyım
Tarih : 17.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Ezgi Saydan

Aileniz ile aranızdaki güven bağına istinaden özel hayatınız ile ilgili gelişmeyi anlayışlı olacaklarını umarak onlarla paylaşmışsınız, ne yazık ki sizin aksinize onların güvensizlik kaynaklı bu davranışları eğitim hayatınızı ve sosyal çevrenizi kötü etkilemiş gibi görünüyor. Ailenize, güvensiz tavırlarının sizin hayatınızdaki olumsuz etkilerini anlatabilir; anlayışlı olmalarını isteyebilirsiniz. Onlardan gizli bir ilişki yaşamak yerine bunu onlarla paylaşmayı tercih ettiğinizi vurgulayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi